Spíkri

nasli_spikrov_web

Na neformálnej konferencii WordCamp Slovensko bude prednášať 13 rečníkov, ktorí pochádzajú zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Určite sa máš na čo tešiť!

Peter Nemčok

WordPress story po slovensky

Peter NemcokZakladateľ komunitného portálu WordPress Slovensko a líder v slobodnej firme Webikon. S WordPress pracuje od roku 2007. Okrem prekladania WordPress do slovenčiny organizuje WordPress meetup Bratislava a WordCamp Slovensko.

Michal Kopecký

10 hlúpych chýb, ktoré máte na vašej WordPress stránke

Michal KopeckýMichal je zakladateľom najpopulárnejšieho slovenského blogu akozbalit.sk, ktorý do tohto momentu navštívilo viac ako 1 400 000 ľudí (3 roky) a jeho blog navštevuje priemerne 2500 ľudí denne. Taktiež je zakladateľom skupiny Učíme sa podnikať, ktorá združuje viac ako 6000 ľudí, ktorí si navzájom pomáhajú, zdieľajú svoje know-how a vytvárajú si navzájom podporné prostredie.

Jenny Wong

Contributing to WordPress

Jenny WongJenny is a web developer at Human Made. Her love for development goes beyond the screen & is an advocate of both the PHP and WordPress communities.
As a WordCamp speaker, PHP North West organiser and PHP Women evangelist, she loudly cheers people on to share knowledge & contribute back to both communities.

Marek Šulik

Zmeny, ktoré nám pomohli strojnásobiť návštevnosť blogu

Marek ŠulíkMarek sa venuje online marketingu 5 rokov. Začínal ako stážista v agentúre VISIBILITY, postupne sa prepracoval cez rôzne pozície a momentálne v tejto agentúre riadi výkonnostné oddelenie na pozícii Peformance Marketing Director. Zaujíma sa hlavne o online marketing, SEO, webovú analytiku, obsahový marketing a optimalizáciu konverzného pomeru. Je absolvent trnavskej FMK UCM. Vo voľnom čase sa venuje organizovaniu sérii kultúrnych podujatí PechaKucha Night v Trnave.

Petya Raykovska

On The Road – WordPress, Traveling and Productivity

Petya RaykovskaPetya is a senior project manager at Human Made where she looks after large scale projects across big media and enterprise. She’s based in Sofia, but her remote work environment, passion for live music and active involvement in the WordPress community always keep her on the go.
She’s contributing to the amazing WordPress Polyglots team alongside some of the most inspiring people in the world, organising WordCamp Europe and helping new European meet up organisers get started.
If you spot her at a WordCamp, make sure you say “Hi” and ask her about the WordPress Polyglots and how you can help make WordPress Global.

Alexandra Kováčová

Ako som vytvorila jeden zo 100 najúspešnejších cestovateľských blogov na svete

Alexandra KováčováAlex sa ako jediná Slovenka živí cestovateľským blogom už od roku 2010 vďaka čomu precestovala už 47 krajín. Jej slovenské články, okrem anglického blogu crazysexyfuntraveler.com, môžete nájsť aj v časopisoch Profit, Trend, EMMA či Slovak Man, a nedávno sa objavila aj na STV1, rádio Expres a v Novom čase. Alex už pracovala s viac ako 250-timi sponzormi po celom svete a to všetko práve vďaka blogu.

Juraj Hanták

Ako zvládnuť rast webu

juraj-hantak_zmV roku 1999 spoluzakladal spoločnosť Webglobe, ktorá je dnes jedným z lídrov trhu v oblasti webhostingu, prevádzky serverov, cloudu (IaaS) a registrácie domén. Ako technický riaditeľ sa vo firme od jej vzniku zameriava na udržanie technologického náskoku pred konkurenciou. Po úspešnej akvizícii ďalšej webhostingovej spoločnosti Yegon zastáva pozíciu CTO firmy Webglobe-Yegon.

Pavol Draxler

Achilovka WordPress – následky prieniku môžu byť vážnejšie, ako si myslíte

Pavol DraxlerPavol pracuje v oblasti bezpečnosti od roku 1999. Pracoval pre štátny aj privátny sektor, ale aj pre medzivládne organizácie. Momentálne pracuje ako bezpečnostný menežér v spoločnosti Binary Confidence, ktorá sa venuje integrovanej bezpečnosti informačných prostredí.

Alec Kinnear

Supporting Pro Plugins

Alec-Kinnear-balconyAlec, creative director of Foliovison, has been helping businesses succeed online since 2000. Alec is an SEM expert with a background in advertising, as a former Head of Television for Grey Moscow and Senior Television Producer for Bates, Saatchi and Saatchi Russia. Alec maintains a photography and culture weblog at uncoy.com. His dance film Lapinthrope won prizes around the world. Alec holds an Honours B.A. from Trinity College at the University of Toronto in Modern Languages and Literature.

Lucia Spišiaková

Supporting Pro Plugins

lucia-spisiakova-square-konigBiomedicínska inžinierka, rodáčka z Banskej Bystrice, ktorá bola vždy zanietená pre technológie. Pred tým ako sa stala súčasťou Foliovision Flowplayer tímu, kde vytvára technickú dokumentáciu a vedie podporu tímu, Lucia pracovala v Amazone vo vedení predaja a na viedenskej technickej univerzite ako výskumný pracovník. Po absolvovaní Gymnázia v Sučanoch, Lucia študovala na univerzite v Brne, Helsinkách a vo Viedni. Jej úlohou vo Foliovision je systematizácia zákazníckej podpory, vrátane vytvárania kvalitnej dokumentácie tak, aby klienti mali čo najmenší dôvod vyžadovať podporu, a aby boli vždy spokojní, keď ju dostanú.

Ivan Potančok

Kontrola kvality webového projektu

Ivan PotancokIvan je profesionálny webdesigner, ktorý založil a riadi digitálnu agentúru vibration.sk a systém pre úspešné eshopy sellio.net. Pôsobí ako architekt webových aplikácií, konzultant pre webové projekty alebo webdesigner. Ak vlastníte eshop, tak s jeho pomocou dosiahnete vyšší obrat.

Martin Krcho

WordPress a cachovanie + tipy z praxe

Martin_Krcho_Pred viac ako 7 rokmi počas štúdia na FIIT v Bratislave začal svoju kariéru ako developer vo svete webových technológií. Popri full-time práci v Cambridge (v UK) sa venuje vývoju WordPress stránok pre start-up Virtual Studio, ktorý pred necelými 5 rokmi založil spolu s Michalom Chabadom. Najväčšiemu úspechu sa teší portál MojAndroid.sk, ale celkovo už prevadzkuje(ú) okolo 20 WP webov. Z technológií sa okrem WordPressu venuje aj tvorbe Android aplikácií, Jave, GWT, AngularJS a správe serverov.

Dennis Snell

Playing well with others: writing solid code in large community projects

Dennis SnellDennis loves trying to write elegant code, preferring to stay on the server-side. He enjoys practicing photography, researching all things engineering, and is a devout Christian.
His primary academic interests are divided between power grid engineering and signal processing – basically anything that involves thousands of unknowns and super-computer-scale calculation. Dennis work at Automattic.