Tlačová správa 7. 4. 2015

Tlačová správa (stiahnuť ako PDF)wordcamp-logo-2015-BA

Populárny WordPress ovládne Bratislavu už 18. apríla

Bratislava, 7. apríl 2015 – Aktuálne viac ako 23 % internetových stránok a viac ako 60 miliónov ľudí po celom svete používa redakčný systém WordPress. V sobotu 18. apríla 2015 sa v Bratislave uskutoční už štvrtý ročník otvorenej konferencie venovanej WordPress. Táto konferencia s názvom WordCamp Slovensko 2015 sa odohrá v priestoroch Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity.

Webový softvér WordPress vyvíjajú stovky dobrovoľníkov, ktorí vytvorili silnú komunitu. Na konferenciách WordCamp, ktoré organizujú po celom svete sa delia so svojimi vedomosťami a skúsenosťami. Tento slobodný a otvorený softvér ponúka jednoduchú možnosť zriadenia funkčnej web stránky alebo blogu aj bez znalostí programovania.

„Cieľom WordCamp je neformálne stretnutie ľudí z komunity WordPress a zdieľanie ich skúseností z používania a vývoja redakčného systému. Vítaný je každý – či už začínajúci bloger hľadajúci inšpiráciu, alebo pokročilý programátor zvedavý na technickejšie prednášky,“ hovorí organizátor a člen slovenského WordCamp tímu Peter Nemčok, ktorý bude mať na konferencii prednášku na tému – Čo stojí za úspechom slovenských WordPress stránok.

WordCamp Slovensko bude tvorený 45 minútovými blokmi 12 prednášok. Účastníci budú mať viac priestoru na komunikáciu s rečníkmi ako aj medzi sebou. Pôjde o 6 používateľsky ladených prezentácií a 6 technických prednášok pre vývojárov.

Ján Bočínec, hlavný organizátor WordCamp Slovensko 2015: „Tento rok sme do prípravy WordCamp zapojili viac ľudí, vďaka ktorým plánujeme urobiť konferenciu ešte lepšou ako po minulé roky. Hlavnou témou tohtoročnej konferencie je – WordPress mi pomohol. Ako môžem JA pomôcť WordPress?“

Na konferencii vystúpia rečníci zo Slovenska ako aj zo zahraničia. Michal Kopecký povie o najčastejších chybách, ktoré sa vyskytujú na WordPress stránkach. Alexandra Kováčová prezradí, ako vytvorila jeden zo 100 najúspešnejších cestovateľských blogov. Marek Šulik porozpráva o zmenách, ktoré im pomohli strojnásobiť návštevnosť blogu. Na prednáške Aleca Kinneara zo spoločnosti Foliovision sa dozviete, kde je hranica medzi funkčnosťou pluginu a rozbitou webovou stránkou.

Juraj Hanták z firmy Webglobe-Yegon povie, ako zvládnuť rast webu. O kontrole kvality webového projektu vám porozpráva Ivan Potančok. Martin Krcho vám povie o WordPress a „cachovaní“. Pavol Draxler prezradí, čo je achilovkou WordPress. O tom, ako môžete aj vy prispieť do WordPress povie Jenny Wong . O produktivite na cestách porozpráva Petya Raykovska a ako kódiť pre veľké projekty vám prezradí Dennis Snell.

Viac informácií o WordCamp, ako aj o registrácii nájdete na oficiálnej web stránke WordCamp Slovensko 2015.

Partneri podujatia:

tlacova-sprava_7.4.2015_final.doc-2

Kontakt pre médiá:
Organizátori WordCamp:
Martina Trepáková, wordcamp@wp.sk
Ján Bočínec, jan.bocinec@webikon.sk